ירידה במשקל ושינוי הרגלי תזונה- עדותה של נורית

November 3, 2015

 

שמי נורית ואני בת 43. מי לא מכירה את היו יו הזה ? את רזה ויפה , מתחתנת , יולדת, משמינה, מרזה, מתעמלת הולכת לחוגי דיאטה. אוכלת חסה ושותה מים. ובכל זאת שוב עולה במשקל…

 פה "רק עוזרת לילד לגמור מהצלחת", פה "רק טועמת מהקינוח", שם "לא נעים להעליב את בעלת הבית" – מכירים… ובסופו של דבר מוצאת עצמך בגיל 43 עם כעשרה קילוגרמים מיותרים, במקומות הכי בולטים. … ואז מחפשת את ה פתרון בהא הידיעה. זה שישאיר אותי רזה לתמיד… שומרי משקל, קבוצות הרזיה בהנחית דיאטנית אופנתית, תרופות לבלימת תיאבון. הליכה מהירה (ורעב נורא בעקבותיה..)

עצות ממגזינים , רעיונות מהאינטרנט, מה לא. מישהו הציע דיקור סיני. גם את זה ניסיתי. האוכל לא יצא לי מהראש… כשאמרתי לעצמי את המשפט הזה- "האוכל לא יוצא לי מהראש" תפסתי , מה שידעתי למעשה בתוכי כל הזמן, ש"הכל בראש". וחשבתי על דרך לטפל בראש… כלומר, בדחף הזה להתנחם באוכל, לשמוח עם אוכל, לדאוג עם אוכל. לאהוב עם אוכל. במקרה, ממש במקרה, בביקור אצל קרובים, ספרה המארחת על מטפל שסייע לה להתגבר על חרדה מפני הופעה בציבור. אשה זאת היא מנהלת בכירה שתפקידה חייב אותה להופיע בפני דירקטוריון החברה , והיא דחתה זאת מנימוקים שונים. עד שפנתה למטפל בדמיון מודרך שהעביר אותה את המשוכה הזאת .הוא נתן לי תחושת שליטה, היא אמרה. שאלתי בצחוק אם אולי יעזור גם לי בעניין שליטה על פי… ללא היסוס הרימה טלפון ושאלה את המטפל… והוא אכן הזמין אותי לפגישת ייעוץ שהפכה לסדרת טיפולים בדמיון מודרך.

בתחילה הייתי ספקנית. כי בין כל הדברים שעברתי בחיי הייתי שנים אחדות בטיפול פסיכולוגי, שעזר לי בהרבה תובנות על עצמי. לא האמנתי שבפגישות אחדות –כפי שאמר המטפל- אצליח להשיג באמת שליטה. אבל החלטתי שאין לי מה להפסיד מלבד אולי כמה קילוגרמים. הדבר המרתק בטיפול הזה הוא שיתוף הפעולה. בדמיון המודרך מצאתי את עצמי באמת מודרכת לסייר בתוך עצמי, ולהביא מתוך תוכי שאלות ותשובות. באמת מילת המפתח היא שהגעתי לשליטה. כמובן שהדמיון המודרך לא הוריד לי קילוגרמים במטה קסמים, אבל מאפשר לי לשלוט על הדחפים שגורמים לי לאכול. יש לי היום עוד הרבה דברים אחרים בראש ועיסוקים אחרים מלבד העיסוק בכן או לא אוכל עוגה.. ומסתבר שההליכה והאכילה המסודרת כבר סייעו לי בהורדת חלק מאותם קילוגרמים מיותרים שנוספו. בסיום 10 הפגישות קבעתי להיפגש פעם בחודש, למטרות "תחזוקה."

Please reload

Featured Posts

מהו דמיון מודרך

October 18, 2015

1/2
Please reload

Recent Posts

November 9, 2015

October 17, 2015

Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
בואו ונדבר, השאירו
פרטים ואחזור אליכם:

gal@galroga.com  גל רוגע

 

 

054-5678599 

 

  • Instagram
  • YouTube
  • w-facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now